10 Mayıs 2015 Pazar


Mavi-Yeşil Yalova'dan merhaba
      
 
 
        Bu hafta sonunu benim adıma kayınvalidem planladı. Daha doğrusu benden ufak bir isteği vardı. Bende isteğini yerine getirmek için köye gittim. Gitmeden önce fotoğraf makinemi de yanıma aldım. Blog'um ve merak edenler için. 
 
 

 
 
 
       Öncelikle köy hakkında kısa bir bilgi vereyim. Köyün adı Kirazlı Köyü. Yalova'nın Merkez ilçesine bağlı. Merkeze uzaklığı 5 km. Dolmuşla Merkeze 15 dk gidilir. Buna rağmen dolmuşlar hem Merkezden hem de köyden15 dakikada bir kalkıyor. Pazar günleri ise saatte bir. Daha çok tarım ve hayvancılıkla uğraşılıyor. Genç nüfus daha çok Merkezde yaşıyor. Herkesçe malum durumdan -iş olanaklarının kısıtlı olmasından- dolayı. Adını çok çok eskiden var olduğu söylenen Kiraz Bahçelerinden almış. Şu anda bahçe halinde değil de tek tük  Kiraz Ağaçları var.
 
         Yalova'nın pek çok köyüne gittim. Bu yüzden rahatlıkla abartmadan kişisel fikrimi söyleyebilirim. BenceYalova'nın en güzel köyü. Her mevsim çok güzel ama baharda bambaşka.
 
 
 
       Her taraf yemyeşil yabani çiçekler, evlerin önünde ise akasyalar, yasemin çiçekleri. Etrafa yaydıkları kokular da cabası. Hanımeli çiçekleri de tomurcuklandı. Yakında onlar da mis gibi kokularını etrafa yayarlar. Ihlamurları da eklemeliyim.
 
Günü zaman dilimlerine böldüğümde en çok sabah saatlerini severim. Hele de tan yerinin ağarıp ta güneş kendini göstermeye başladığı anları daha çok severim. Bu yüzden bu bahar sabahında erkenden kalkıp köye gitmek istedim. Özellikle sabah saatlerini orda geçirmek için. Kısmen de gerçekleşti de.
  
       Önceki gün şiddetli bir rüzgardan sonra yağmur yağmıştı.Bugün ise hava güneşli ve berraktı. Sabah erken saatleri olduğundan kuşların, tavukların, horozların ve ineklerin sesleri daha net geliyordu. Bu sesler eşliğinde toprak yolda bir yandan  süper bir manzara bir yandan da kokularıyla, güzellikleriyle tarifi imkansız çiçekler eşliğinde yürümek  gerçekten huzur verici.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
        Kayınvalide'me teşekkür etmeliyim. Yoğun bir haftadan sonra böylesine paha biçilemez bir hafta sonu yaşamama sebep olduğu için.
 
       Umarım sizde gönlünüzce bir hafta sonu geçirirsiniz. Yüce Yaradan bizi biden daha iyi tanıyor. Neyden mutlu olacağımızı da. Ben planlasaydım bu kadar güzel olmazdı ve muhtemelen bu kadar da memnun olmazdım. Bu yüzden her şeyi benim için bu kadar özenle planlayan Rabb'ime her şeyden ve herkesten önce teşekkür ve şükretmeliyim. 
      
       Bu satırları okuyan tüm kardeşlerimin, büyüklerimin ve yaşıtlarımın gıyabında yeniden dua etmek istiyorum. "Rabb'im gönüllerinde olan onlar için en iyisi ise onu değilse onların düşünemediği iyilikler ve güzelliklerin en iyisini nasip et. Onlara afiyet, esenlik ve nimetlerin en büyüğünü ver. Herkese mutlu hafta sonları.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails