30 Mart 2015 Pazartesi

Çiçekler Mi; Dondular...


       Aslında bu yazı ile blog yazma konusunda ne kadar tembel olduğum ortaya çıkacak. Ne yapalım gerçeklerle yüzleşmek zorundayım. Bu kadar ara vermemin pek çok sebebi var ama en önemlisini bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum.

     Geçen yıl doğru dürüst yağmur yağmamıştı. Sularımız günün belli saatlerinde açılmak üzere kesilmişti. Kar ise bir kere yeri ya örttü ya örtmedi. O kadar az yağmıştı. Doğru dürüst kışlıklarımızı bile giymemiştik. Geçen sene kazak aldığımı hatırlamıyorum. Montları incelemek için yanlarına gittiğimde kendi kendime gülüyordum. Böyle güzel havalarda mont giymeyeceksem niye zamanımı böyle boşa harcıyorum. (Sanki çok varmış gibi.)

       Oysa bu sene ki kışımız tam bir kış gibi geçti. Şu anda Mart ayı bitmek üzere ve hala kışlıklarımızı üzerimizden atamadık. Tabii ki bu durum beni hiç üzmüyor. Aksine çok seviyorum. Ben yağmuru, karı, kışı sevenler grubundanım. 2014 yılı çıkarken yağmurlar yağmaya başladı.Çok şükür barajlarımızda doldu. Bu duruma susuzluktan bunalan herkes çok sevindi.  Üstüne kar da yağdı. Uzun bir aradan sonra yenilen güzel bir akşam yemeğinin ardından yenilen tatlı gibiydi.

      Bende fotoğraf makinemi aldım. Başladım fotoğraf çekmeye. Onu çek bunu çek şöyle çek böyle çek. İnanılmaz mutluyum. :)) Karı gördüm ya ağırlığına rağmen fotoğraf makinemi yanımdan ayırmıyorum olur da güzel bir manzara yakalarım diye...  Güzel anlarda yakaladım. Pek çoğunu tabii ki çekemedim.


 Doğa ve doğa olayları zaten çok güzel. Hepsi birer mucize. Ne kadar aciz olduğumuzu hiç unutturmuyolar bize. Eeee  böyle bir zamanda en aciz olduğum an...Evet çiçeklerimin donduğu zaman... :) Bitkilerimi koruyamamıştım. Gerekli tedbirleri almamıştım. Pek çok çiçeğim dondu. Şimdi bakıyorum da hayal kırıklığından sadece Para Para çiçeğimi çekmişim. O da küçük bir dalı yeşil kalmış gerisi donduğundan dolayı kahverengi. Bazı bitkilerim çiçekleri üzerinde dondu. Çok üzüldüm. Ama olsun. Bardağın dolu yanından bakıp ders almalıyım. Önümüzdeki yıl kendimi daha dikkatli ve tedbirli olmaya ve şimdiden buna yoğunlaşmaya kanalize etmeliyim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails